Przywieźliśmy z wyjazdu wiele gatunków roślin. Po zliczeniu okazało się, że jest ich ponad trzydzieści! Segregowaliśmy je i odszukiwaliśmy w książkach przyrodniczych ich nazwy.
Pani Kasia opowiedziała także o właściwościach leczniczych, i nie tylko, niektórych z nich. Pokazała które możemy wykorzystać w kuchni i kosmetyce.
W międzyczasie chłopcy zrobili mieszankę z babki lancetowatej i krwawnika, którą można wykorzystać na zranienia i skaleczenia.
Następnym etapem naszych zajęć było przygotowanie ziół do suszenia, tak, by za miesiąc można było zrobić z nich zielniki.
A na koniec sama frajda! Robiliśmy ziołowe kadzidełka. Będą odstraszać komary, muchy i inne insekty!
Spotkanie było bardzo udane i pouczające. Dziękujemy pani Kasi za cenne wiadomości i wskazówki przyrodnicze.
Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD "Dolina Stobrawy".
Planując zakup mebli ogrodowych, warto rozważyć różne opcje dostępne na rynku. Meble wykonane z trwałych materiałów mogą służyć przez wiele lat. Na https://ogrodolandia.pl/ można znaleźć wiele informacji na temat różnych rodzajów mebli, co może pomóc w dokonaniu świadomego wyboru. Meble ogrodowe są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować je do wielkości dostępnej przestrzeni.
OdpowiedzUsuń